Adres:

ul. Łężna 16 woj. Śląskie 43-502 Czechowice dziedzice

Zawieszenie to jeden z najważniejszych układów konstrukcyjnych każdego samochodu. Łączy koła z pozostałą częścią pojazdu, przenosząc siły powstające podczas styku opon z jezdnią na nadwozie. W ten sposób zawieszenie wpływa na sterowność samochodu, co przekłada się zarówno na komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo.

Skuteczność działania zawieszenia zależy w dużej mierze od jego stanu technicznego. Aby o niego zadbać, warto poddawać układ regularnej kontroli w warsztacie i wymieniać zużyte elementy eksploatacyjne, takie jak tuleje wahacza czy tylnej belki. Wykonanie tych prac znacznie ułatwiają ściągacze zawieszenia, które znajdziesz w naszym sklepie.

Szeroka oferta ściągaczy do tulei wahacza i tylnej belki

Nasz asortyment obejmuje bogaty wybór ściągaczy do tulei wahacza i tylnej belki. Zapewniamy modele przeznaczone do aut wszystkich najpopularniejszych marek. W naszej ofercie dostępne są m.in. ściągacze tulei BMW, Volkswagen, Mercedes, Opel, Honda, Fiat, Citroen, Renault, Ford czy Jeep. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zaopatrzysz się u nas w produkt dopasowany do swoich potrzeb. Zestawy ściągaczy dostarczamy w wygodnych walizkach ułatwiających ich transport i przechowywanie.

Do zakupów w naszym sklepie zapraszamy zarówno właścicieli warsztatów samochodowych, w których na co dzień przeprowadza się naprawy zawieszenia, jak i klientów indywidualnych, chcących wykonać prace przy silniku w przydomowym warsztacie. Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego ściągacza tulei tylnej belki lub wahacza, nie wahaj skontaktować się z nami – chętnie pomożemy Ci w doborze najodpowiedniejszego produktu. W naszej ofercie znajdziesz także inne narzędzia do pracy z zawieszeniem, takie jakściągacze do sprężyn amortyzatorów i sworzni wahacza.

Kiedy warto wymienić tuleje wahacza i tylnej belki?

Tuleje wahacza i tylnej belki to niepozorne elementy, które pełnią jednak bardzo ważne funkcje w układzie zawieszenia. Pierwsza z nich łączy wahacz z zawieszeniem. Jej zadaniem jest redukcja drgań i naprężeń podczas jazdy. W ten sposób zapobiega ich rozchodzeniu się po konstrukcji samochodu.

Tuleja wahacza jest częściowo wykonana z gumy, która narażona jest na działanie wody i piasku. Najczęstszym objawem jej zużycia jest odczuwanie luzów na kierownicy podczas prowadzenia samochodu. Poza tym w trakcie skręcania słychać charakterystyczne stuknięcia, świadczące o malejącej zdolności tulei do tłumienia drgań. Innym objawem zużytej tulei wahacza jest wyraźne szarpnięcie podczas ruszania autem.

Tuleja tylnej belki to element spotykany w samochodach z tylną belką skrętną, czyli głównie pojazdach francuskich marek Citroen, Peugeot i Renault. Znajduje się ona w miejscu głównych śrub mocujących belkę do podwozia pojazdu. Składa się z gumy i metalu. Na uszkodzenie podatna jest zwłaszcza jej gumowa część.

Podobnie jak tuleja wahacza tuleja tylnej belki jest częściowo wykonana z gumy podatnej na działanie czynników zewnętrznych. Pierwszym objawem jej uszkodzenia są najczęściej stuki wydobywające się z tyłu samochodu. W takiej sytuacji warto sprawdzić wygląd tulei. Jeśli widoczne są na niej pęknięcia oraz inne symptomy parcenia gumy, a geometria tylnej belki jest zaburzona, należy ją jak najszybciej wymienić.

Najlepszym sposobem na wymianę tulei wahacza i tylnej belki jest zastosowanie specjalnych ściągaczy do tulei metalowo-gumowych. Umożliwiają one ich łatwy demontaż, co pozwala wprasować nowe tuleje i przywrócić układ zawieszenia do pełnej sprawności.

Aktywne filtry

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło