Adres:

ul. Łężna 16 woj. Śląskie 43-502 Czechowice dziedzice

Sworzeń jest niewielką, ale bardzo ważną częścią wahacza. Łączy ramię dźwigni z przegubem sterującym, czyli wahacz z kołem. Sworzeń wahacza to element eksploatacyjny, który zużywa się naturalnie podczas użytkowania pojazdu. Objawami jego awarii są charakterystyczne stukanie i wibracje w trakcie jazdy oraz wyraźny dyskomfort podczas prowadzenia pojazdu.

Stan sworznia wahacza należy regularnie kontrolować, ponieważ w skrajnym przypadku może dojść do jego wypadnięcia z obudowy. Skutkuje to oddzieleniem się zwrotnicy od wahacza i nagłą utratą panowania nad pojazdem, co w wielu przypadkach kończy się poważnym wypadkiem. Jeśli sworzeń jest mocno zużyty, należy go jak najszybciej wymienić. W tym celu warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, takie jak ściągacze do sworzni wahacza, które dostępne są w naszym sklepie.

Szeroki wybór pras do sworzni wahacza

Niezależnie od tego, czy szukasz profesjonalnych narzędzi do swojego warsztatu samochodowego, czy chcesz samodzielnie wymienić części w swoim aucie, zapoznaj się z naszą ofertą. Znajdziesz u nas szeroki wybór ściągaczy do sworzni wahacza. Przyjmują one formę pras pozwalających na wyprasowanie i wprasowanie sworznia bez konieczności demontażu wahacza. 

Nasz asortyment obejmuje prasy do sworzni wahacza przeznaczone do różnych marek i modeli pojazdów. Oferujemy ściągacze przeznaczone do samochodów dostawczych, takich jak Volkswagen Transporter T4, Mercedes Sprinter, Opel Movano, Renault Master czy Nissan Interstar, jak również egzemplarze odpowiednie do samochodów osobowych marek Ford, Mercedes, Mazda, Volvo czy Jeep.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ściągaczy do sworzni wahacza. Jeśli nie wiesz, który model prasy kupić, skontaktuj się z nami – nasi specjaliści pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru. Sprawdź także naszą ofertę innych narzędzi do wymiany elementów zawieszenia, takich jak ściągacze do tulei wahacza i tylnej belki.

Wymiana sworzni wahacza – w warsztacie czy samodzielnie?

Wymiana sworzni wahacza to czynność, którą można powierzyć profesjonalistom lub wykonać samodzielnie. Decydując się na tę pierwszą opcję, musisz liczyć się z kosztami części oraz robocizny. Sam sworzeń kosztuje zazwyczaj 80-150 zł za sztukę. Takie elementy zazwyczaj wymienia się jednak parami, nawet jeśli uszkodzony jest tylko jeden. Jeśli chodzi o koszt robocizny u mechanika, to zwykle mieści się w przedziale o 100 do 200 za sztukę. Nie jest to więc droga usługa, a dodatkowo nie trwa długo – dobry mechanik potrzebuje zwykle godziny lub mniej na wymianę sworzni wahacza po jednej stronie pojazdu.

Jeśli jednak potrafisz majsterkować przy samochodzie, możesz spróbować wymienić sworznie samodzielnie i zaoszczędzić na kosztach robocizny. Przed przystąpieniem do pracy przygotuj niezbędne narzędzia: szlifierkę kątową, klucze płaskie i płasko-oczkowe, klucz do kół, szczotkę drucianą i smar w sprayu. Odkręć śrubę przedniego koła, podnieś samochód i zdejmij koło. Następnie odkręć śruby dociskowe kluczem oczkowym i nakrętkę na sworzniu kluczem płaskim. Gdy dojdziesz do momentu zablokowania ruchu kręcenia, wysuń sworzeń z wahacza. Do samego wybicia sworznia najlepiej nada się prasa, którą kupisz w naszym sklepie. Po wykonaniu wszystkich kroków możesz przystąpić do instalacji nowego sworznia. W tym celu ponownie wykonaj opisane powyżej czynności, tyle że w odwrotnej kolejności.

Obecnie nie posiadamy w sprzedaży produktu tej kategorii

Sprawdź produkty w kategorii nadrzędnej

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło